47. revija filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije

Filed under: 2018,afirmator,arhiva,Broj 75 – jun 2018,info |

47. revija filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije

 

Svi programi u Kinoteci su besplatni

 

  1. REVIJA FILMSKOG STVARALAŠTVA DECE I OMLADINE SRBIJE

 

  1. REVIJA U KINOTECI

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke Kosovska 11, Beograd, 27. jun – 1. jul 2018.

 

Organizator:

 

CENTAR AMATERSKOG FILMA SRBIJE

 

ORGANIZACIONI ODBOR

 

Vladimir Anđelković, predsednik, 063-101-65-42

Petar Ajduković

Vesna Golubović

Ljubiša Danilović

Dejan Masl

Nenad Petrović

 

ŽIRI

 

Miodrag Novaković, dramaturg — predsednik žirija

Gradimir Stojković, književnik i filmski pedagog

dr Snežana Trstenjak, reditelj animiranih filmova

dr Marko Stojanović, etnolog–antropolog, muzejski savetnik Etnografskog muezeja

Zoran Stefanović, scenarista i producent

Matija Munjiza Petrović, diplomirani filmski i televizijski snimatelj

Strahinja Savić, diplomirani filmski i televizijski reditelj

 

PROGRAM 47. REVIJE FILMSKOG STVARALAŠTVA DECE I OMLADINE SRBIJE

 

Sreda, 27. jun u 16.00

 

POSEBAN PROGRAM 1: PREZENTACIJA PROJEKTA „EHO KRATKIH SLIKA — UMETNOST NA INTERNETU“ AUTORA DR SNEŽANE TRSTENjAK, www.ehomladi.weebly.com

 

Sreda, 27. jun u 18.00 OTVARANjE 47. REVIJE I PROJEKCIJA FILMOVA DECE DO 15 GODINA 1

 

Animirani film o 46. reviji (2 minuta) — grupa autora (van konkurencije)

Zajedno smo i lepši i jači (6) — grupa autora, Vranje

Haljina za Sarinu lutku (2) — grupa autora, Selevac

Smotani diverzanti (10) — Vladimir Šmakić, Ravni

Terezina pustinja (8) — Petar Bačkonja, Pančevo

Moj svet (1) — Mihailo Đurić, Beograd

Bibliotekar (2) — Pavle Crnobrnja, Beograd

Žigarafa (2) — grupa autora, Niš

Skrivalica (2) — Petar Bačkonja, Pančevo

 

Sreda, 27. jun u 18.45 PROJEKCIJA FILMOVA MLADIH OD 15 DO 19 GODINA 1

 

Ženo, eve me doma (4) – grupa autora, Vranje

Putovanje Svetog Save (6) – grupa autora, Niš

Nosferatu (10) – Milana Miljković i Teodora Milutinović, Pančevo

Nećeš smeti (6) – Oršolja Njilaš, Senta

Ja rastem (3) — grupa autora, Jagodina

Poslati (10) — Pavle Crnobrnja i Luka Palić, Beograd

Priča o prozoru (5) — Mina Panjković, Beograd

 

Četvrtak, 28. jun u 18.00 PROJEKCIJA FILMOVA DECE DO 15 GODINA 2

 

Baba Kona (10) – Vesna Šubert, Ranovac

Ljubav u ruci (4) – grupa autora, Vranje

Putovanje kroz prošlost (8) – grupa autora, Beograd

Miloševac u kadru (4) — grupa autora, Lozovik

Hasanaginica (8) – Matija Skokić, Lozovik

Jaje (2) – Danilo Ćurčija, Vranje

2D zamka… (3) — Petar Bačkonja, Pančevo

Kuvanje sa čudovištem (2) – Lazar Bačkonja, Pančevo

Igra (3) – Nađa Mitrović, Beograd

 

Četvrtak, 28. jun u 19.00 PROJEKCIJA FILMOVA MLADIH OD 15 DO 19 GODINA 2

 

Himna (9) – Nikolina Dikić, Sremski Karlovci

Sveti Sava (3) – grupa autora, Niš

Internet pamti sve (5) – Kristina Glišović, Gornji Milanovac

Dancing Qeens (4) – Mark Balint, Senta

Kolo (2) — Andrea Virag, Vranje

Super metko 3000 (3) — Nađa Zarić, Beograd

Kap (4) — Katarina Vrhovac, Pančevo

Rajska vrata (8) — Milana Miljković, Pančevo

Savršen (2) — Andrija Mitrović, Leskovac

Šta se dešava u mom stomaku (4) — grupa autora, Niš

 

Četvrtak, 28. jun u 19.50

 

POSEBAN PROGRAM 2 KRATKOMETRAŽNI FILM MENTORA „ZNAJEMI VAMPIR“ (2018, 27 minuta) — scenario i režija: MILOŠ RACIĆ, RAVNI

 

Petak, 29. jun u 18.00 PROJEKCIJA FILMOVA DECE DO 15 GODINA 3

 

Voda je izvor života (5) – Nađa Mitrović, Beograd

Moć vode (6) – Katarina Nastić, Rudnik

Krv život znači (3) – grupa autora, Kanjiža

Ciklus (4) – grupa autora, Obrenovac

Koledari još uvek postoje (2) – grupa autora, Ravni

Prirodu štedi jer mnogo vredi (2) – Milica Racić, Donja Trepča

Maratonci trče počasni krug (3) – grupa autora, Beograd

Maksimalna ludnica (3) – Maksim Krumes, Pančevo

Kredit (1) – Jana Vorkapić, Beograd

Eko družina u Košutnjaku (5) – Nađa Mitrović, Beograd

Pravila saobraćaja… (5) — grupa autora, Ranovac

 

Petak, 29. jun u 18.50 PROJEKCIJA FILMOVA MLADIH OD 15 DO 19 GODINA 3

 

Šargarepa (1) – grupa autora, Niš

Broken (3), Jana Drobnjak, Gornji Milanovac

My skin (4) – Kristina Marjanović, Gornji Milanovac

Vidimo se (5) – Petar Matović, Gornji Milanovac

The Old West (2) – Valentina Bodnar, Senta

Crna mađija (2) – Vuk Ranković i Luka Zlatanov, Beograd

Večera (8) – grupa autora, Beograd

Strah (1) — Luka Zlatanov, Beograd

Krađa (3) — Nađa Zarić, Beograd

Heist (1) — Luka Zlatanov, Beograd

Uhvaćeni objektivom (7) — Atina Viktorija Zdravkovska, Pančevo

Šešir moga dede (2) — grupa autora, Niš

 

Subota 30. jun u 16.15 RETROSPEKTIVA 1 (nagrađeni filmovi dece do 15 godina sa 46. revije 2017.)

 

Gde je Petra pronašla sreću (9) – grupa autora, Lozovik

Medini snovi (4) – grupa autora, Gornji Milanovac

Čudni snovi (3) – Jasmin Bezjak, Beograd

Cinema (4) – Asja Milutinović, Beograd

Klara (5) – Staša Mašić, Pančevo

Senka lava (2) – grupa autora, Niš

Neodgovornost i kajanje (8) – Miloš Starčević, Ravni

Kad su bake bile mlade (10) – Kristina Marjanović i Teodora Mišpković, Beograd

 

Subota 30. jun u 17.10 RETROSPEKTIVA 2  (nagrađeni filmovi mladih od 15 do 19 godina sa 46. revije 2017.)

 

Džon Ford (8) – Lazar Mijatović, Pančevo

Vlast (2) – Miona Đenisijević, Beograd

Glasnici (10) – Sara Matić, Beograd

Bratska krv (8) – Mihailo Malešev, Beograd

Krajnje odredište (10) – Teodora Milutinović, Pančevo

Krupni plan (9) – Sara Matić, Beograd

Spomenak (3) – grupa autora, Jagodina

Crveno (9) – Danilo Stanimirović, Beograd

Kad sam porasla (7) – Sofija Stanojević, Beograd

 

Subota 30. jun u 18.30 PROJEKCIJA FILMOVA DECE DO 15 GODINA 4

 

Lanac ishrane (2) – grupa autora, Vranje

Životinjska novogodišnja pesma (2) – grupa autora, Beograd

Uroš i Mrnjavčevići (8) – Marija Skokić, Lozovik

Ipak ostajemo tu (10) – grupa autora, Lozovik

Smak (2) – Lazar Mišić, Lozovik

Osvajači (2) – Aleksa Petrov, Beograd

Horor (1) – Jana Vorkapić, Beograd

Griša (3)– Anđela Jakovljević i Anđela Jovanović, Pančevo

Funny story (2) – grupa autora, Vranje

Bara (2) – grupa autora, Vranje

Deda Tomina kovačnica (2) — grupa autora, Selevac

Jezik moje majke (6) — grupa autora, Selevac

U strahu su velike oči (2) — Anita Jovanović, Lozovik

Čokoladiraj slasno (3) — Lazar Bačkonja, Pančevo

Heroj filmskog platna (1) — Petar Bačkonja, Pančevo

Lost movie, lost world (2) — Petar Bačkonja, Pančevo

Mind creatures (2) — Petar Bačkonja, Pančevo

Strašilo, vrane i još nešto (1) — Nađa Mitrović, Beograd

 

Subota 30. jun u 20.45 POSEBAN PROGRAM 3 NAGRAĐIVANI DOKUMENTARNI FILM SCENARISTE ZORANA STEFANOVIĆA, ČLANA ŽIRIJA „ZVONA SAVE LOZANIĆA“ (2017, 55 minuta) — režija: Dragan Ćirjanić

 

Nedelja 1. jul u 10.00 DODELA NAGRADA, PROJEKCIJA NAGRAĐENIH FILMOVA DECE I MLADIH I ZATVARANjE REVIJE

 

Nedelja 1. jul u 12.00 PROJEKCIJA NAGRAĐENIH FILMOVA DECE I MLADIH

 

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.